תוכן עניינים

מה זה אתר וורדפרס

מערכת וורדפרס היא מערכת לניהול תוכן ואתרים (CMS) הפופלרית ביותר בעולם כאשר בסביבות חצי מיליארד אתרים מופעלים ע"י מערכת זו.
בעזרת מערכת WordPress ניתן לייצר אתר אינטרנט מעוצב, רספונסיבי, מהיר, להתקין פליאגינים כמו טופס יצירת קשר ועוד בצורה קלה ופשוטה יחסית וכל זאת ללא ידע בקוד (למרות שידע בתכנות מהווה יתרון ומקל על מנהלי התוכן והאתרים שמופעלים ע"י WordPress).

בואו ונלמד עוד על מערכת זו ונראה מהם היתרונות המרכזיים בעת בניית אתרים בוורדפרס לעומת פתרונות אחרים לבניית אתרים.

בניית אתרים בוורדפרס

יתרונות השימוש בוורדפרס

לכל מערכת יש את היתרונות והחסרונות שלה והיא פונה לקהל יעד שונה ולמטרות שונות.
נראה כי וורדפרס היא מערכת הניהול תוכן שנותנת את המעשה המקצועי ביותר ומהקיף לבניית אתר בחינם שכן היא בנוייה בצורה של קוד פתוח ואין צורך לשלם על שימוש בוורדפס.
מדובר במערכת ניהול התוכן הפופולרית ביותר בעולם ובניית אתרים בוורדפרס היא הבחירה של רבים וטובים ומבין מפתחי האתרים בארץ ובתעשיית ההייטק בחול.

יתרונות נוספים:

וורדפרס היא מערכת מאוד פשוטה לשימוש

גם משתמשים אשר רוצים לבנות אתר ואין להם ניסיון קודם בפיתוח יכולים לעבוד עם וורדפרס ולבנות אתר בעזרת מערכת זו.

שימוש בפלאגינים למגוון מטרות

לוורדפרס יש מגוון עצום של פלאגינים

  • חיבור לרשתות חברתיות
  • חיבור לאנליטיקס
  • ניהול קידום אורגני ותגיות האתר
  • ניהול טפסים
  • שיפור מהירות מהאתר

חשוב להבין כי עד כמה שמדובר בפתרון נוח לניהול אתר שכן פלאגינים יכולים לפתור לנו מגוון בעיות ע"י התקנה פשוטה ומהירה ברוב המקרים חינמית, יש לדבר גם חסרונות.
פלאגינים יכולים לכלול פרצות אבטחה, להעמיס על האתר קוד נוסף ופונקציונליות נוספת שיכולה לגרום לו לעלות לאט יותר וכו.
עקרון העבודה הוא שימוש בפלאגינים רק בעת הצורך וכאשר היתרונות עולים על החסרונות.

אבטחת אתר WordPress

בגלל שוורדפרס בנויה בצורה של קוד פתוח זה אומר שיש המון מתכנתנים שמשפרים אותה ומייצירם גרסאות חדשות כל הזמן ובהם יש שיפורים, תיקון באגים וכו.
בעזרת הקהילה של מפתחי וורדפרס אשר תורמים לשיפור המוצר גם האבטחה באתרים אלו נחשבת לגבוהה יחסית ביחס למערכות ניהול תוכן אחרות.

גמישות

למי מאיתנו שיש לו ידע בפיתוח או שיכול להעסיק מתכנת לביצוע משימות שונות בניהול ופיתוח אתר ישמח לדעת שבגלל שוורדפס בנויה בקוד פתוח ניתן לגשת לקוד של מערכת הניהול זו, לשנות ולעדכן אותו ולהוסיף פונקציות ויכולות לפי צורך וכו.

היתרון במערכת גמישה שניתן לשנות אותה אם נצטרך ולבצע התאמות היא חשובה מאוד ויכולה לעזור במקרים מסויימים שבהם אנו צריכים שהאתר שלנו יבצע משימות מעבר לאתר תדמית או מסחר פשוט.

חינמית כפי שציינו לא צריך לשלם על בניית אתר בעזרת וורדפס, פשוט מורידים את הקובץ של מערכת הניהול, מתקינים על השרת שלנו ומתחילים לעבוד! ביחס למערכות אחרות שייתכן ויעלו כסף זה יתרון גדול מאוד במיוחד לטווח הארוך.

קהילה תומכת לפיתוח וורדפרס

בגלל הפופולריות של וורדפס והעובדה שהיא המערכת הפופלרית ביותר בעולם לפיתוח אתרים יש לה גם קהילה תומכת, פורומים רבים וכו.

בפועל זה אומר שאם אנחנו נתקלים בבעיה, מחפשים מדריך כלשהיא לביצוע פעולה או רוצים ללמוד על המערכת בשביל לשפר את הידע שלנו בתחום נוכל למצוא הכל ובצורה פשוטה באינטרנט – מדריכים, פורומים, סרטוני הדרכה, כשזה מגיע לוורדפס ניתן למצוא את כל אלו ועוד בכמויות גדולות ברשת.

לסיכום ניתן לומר כי ניהול אתרים בעזרת WordPress הוא יעיל ביותר ויחסית פשוט, מאות מיליוני אתרים משתמשים במערכת זו והיא מציגה יתרונות רבים שמאפשרים לייצר אתר ברמה גבוהה בעלות כספית מינימלית.
יחד עם זאת חשוב לזכור שצריך לדעת איך לעבוד עם וורדפרס בצורה יעילה תוך ניצול היתרונות והימנעות מהורדת פלאגינים מרובים אשר יעמיסו על האתר, וכמובן להישמר מפרצות אבטחה.
למידע נוסף והורדת המערכת עבור לאתר הרישמי של WordPress