תוכן עניינים

קידום אתר וורדפרס בגוגל – המדריך לקידום אפקטיבי בתוצאות גוגל

וורדפרס היא מערכת ניהול התוכן ובניית האתרים הפופולרית ביותר בעולם.
ייתכן ובין היתר בחרתכם בוודרפס לצורך בניית האתר שלכם מכיוון שהבנתם כי מערכת זו ידידותית לצורך קידום אתרים ואופטימיזציה למנוע החיפוש של גוגל.

העובדה שמערכת ניהול האתרם וורדפרס ידידותית לקידום אתרים אורגני היא נכונה, גם ביחס למערכות ניהול תוכן אחרות.
אתרים מהירים, גמישות, נוחות ואפקטיביות עבודה, אפשרות להתקנת מגוון פלאגינים, מערכת קוד פתוח ועוד, אלו רק חלק מהיתרונות שמציגה מערכת וורדפרס לטובת קידום אתרים SEO.

מה זה וורדפרס?

וורדפרס היא מערכת נוחה ביותר לניהול תוכן – CMS.
היא חינמית ובנוייה בקוד פתוח ויש לה המון יתרונות שעוד מעט נסקור בהרחבה.
לפי סטטיסטיקות אחרונות מעל ל 30% מהאתרים בעולם פועלים ע"י וורדפרס, בתחילה וורדפרס נבנתה בתור מערכת ליצירת וניהול בלוגים אך במרוצת השנים היא הפכה למערכת שנותנת קשת פתרונות רבים עבור עסקים גם בתחומים נוספים כגון eCommrece ובניית חנויות באינטרנט, התממשקות לסליקות, פיתוח אוטומציה ועוד.

מהם היתרונות של וורדפרס

  • פשטות לשימוש והטמעת תוכן גם עבור אנשים ללא רקע בפיתוח תוכנה או אתרים ועבודה עם שפות תכנות
  • פלאגינים רבים – בעזרת ספריית הפלאגינים של וורדפרס שחלקם מאוד פופולרים ובטוחים לשימוש ניתן לקבל פונקציונליות נוספת משמועתית לאתר גם ללא תשלום נוסף, פלאגינים יכולים לשמש למגוון מטרות כגון:
    בטיחות סייבר, שיפור ביצועים, קידום אתרים, הפעלת טפסי יצירת קשר ועוד.
  • קהילה תומכת של מאות אלפי משתמשי וורדפרס ומפתחי וורדפרס אשר יכולים לעזור דרך אתרים יעודיים ופורומים שונים לפתור בעיות, באגים ועוד
  • מערכת חינמית – וורדפרס בנוייה בקוד פתוח ואין צורך בתשלום עבור השימוש במערכת זו.
קידום אתרים אתרי וורדפרס
קידום אתר וורדפרס בגוגל

איך מקדמים אתר וורדפרס מבחינת SEO?

וורדפרס למרות כל היתרונות שלה אינה בשום מקרה מחליף לביצוע אופטימזיית קידום אתרים SEO באופן שוטף ומקצועי. מערכת וורדפרס יותר סביבת עבודה נוחה ואפקטיבית, מאפשרת גמישות ונוחות פעולה, אינה מקשה על מקדם האתרים אך לא הכוונה היא שמערכת זו מבצעת בצורה אוטומטית את קידום האתר בתוצאות החיפוש של גוגל.

על מנת לקדם אתר שבנוי בוורדפרס בגוגל נצטרך לבצע מגוון רחב של פעולות של התאמת האתר לדרישות גוגל, לבצע אופטימיזציה לפי הפרמטרים של האלגורתים וכו.
הבסיס של מערכת ניהול התוכן ובתוספת קידום אתרים חכם, נכון ומקצועי באופן שוטף יכול ליצור אתר מקודם באופן מעולה, עבודה שוטפת אפקטיבית וקבלת תוצאות בהתאם.

רוצים לקדם אתר וורדפרס בגוגל?

לפני שמגיעים לשיטות קידום ואסטרטגיות מתקדמות בואו ונבחן קודם מספר דגשים בסיסיים להתאמת האתר לדרישות גוגל.

חשוב לוודא שאנו נוקטים בשיטות הנכונות ומאפשרים את הבסיס הנכון למקדם האתרים לקחת את כל הפרוייקט קדימה בדרך להצלחה ושיפור משמעותי בתוצאות הדירוג ובמגוון מילות מפתח.

1.שרת אחסון

השלב הראשון בקידום אתר וורדפרס בגוגל מתחיל מבחירה נכונה של שרת אחסון.
שרת שאיפשר מהירות פעולה, כתובת IP ייחודית, Uptime כמעט ב 100 אחוז הם חלקים חשובים מאוד על מנת שנוכל לקדם אתרים ואתר וורדרפס בפרט ונצא לדרך עם התשתיות הנכונות עבור קידום אתרים.

2.בחירת תבנית מקצועית וידידותית עבור SEO

למערכת ניהול האתרים וורדפרס יש ספרייה עצומה של טמפלטים מוכנים מראש לטובת בניית אתרים, חלקם חינמים וחינם בתשלום אך לא כולם בנוייה בצורה הנכונה והאפקטיבית עבור קידום אתר וודרפס.

הטמפלט או בשמה העברי תבנית צריך להיות מפותחת בצורה מקצועית ונכונה על מנת שתעבוד בצורה מהירה ותפעל עם אופטימיזציה מקסימלית לדרישות של גוגל.

לעיתים יש תבניות שנראות טוב מבחינה עיצוב אך מאחורי הקלעים הם איטיות, בעלות פרצות אבטחה, לא מותאמות לקידום אתרים וכו.
על מנת לנצל את יכולות מערכת הוורפדס צריך לעשות מחקר שוק ולבחור מתבנית פופולרית שהוכיחה את עצמה ויש לחוות דעת חיוביות.

3.שימוש בפלאגין לקידום אתרים

אם אתם רוצים לעשות קידום אתר וורדפרס בגוגל תוכלו בקלות להעזר באחד מן הפלאגינים הפופולרים שקיימים בשוק על מנת להתאים את האתר לדרישות מנוע החיפוש של גוגל.

בעזרת פלאגין לקידום אתרים ניתן לקדם את את וורדפרס בצורה אפקטיבית, חשוב להדגיש כי הפלאגין לא יקדם את האתר בצורה אוטומטית אלא יאפשר ביצוע פעולות והגדרות שונות אשר יטיבו עם מאמצי הקידום, לדוגמא

הטמעת תגיות טייטל + תיאור עמוד לכל עמוד ובצורה נוחה
ייצור מפת אתר המכילה את הנתיב כל עמודי האתר בצורה אוטומטית
הפניות עמודים במידת הצורך, מדדי ידידותיות הקידום, הגדרות עמוד ועוד.

4. הוספת אלטים לתמונות

בעזרת המערכת הידידותית של וורדפרס ניתן להוסי תיאורי תמונות – Alt בצורה נוחה ומהירה.

5.התקנת פלגין CASH להגברת מהירות האתר

מהירות האתר היא אחד הפרמטרים החשובים לקידום אתרים, בעזרת פלאגין שמאפשר קאש על קבצים של האתר התקשורת מול בסיס הנתונים הרבה יותר מהירה ואפטקיבית וכך מהירות האתר עולה ואיתה גם ציון בפרמטר הזה ע"י גוגל דבר שיכול להוביל לשיפור בדירוגים על מילות המפתח השונות.

6.אופטימיזצייה לתמונות

בעזרת וורדפס קל מאוד להעלות ולהטמיע תמונות בעמודי האתר, חשוב מאוד לוודא שהתמונות האלו הם באיכות טובה, הם ייחודיות ולא מועתקות והם במשקל קובץ מינימלי, מכיוון שיש באתר ממומצע שאנו מנהלים המון תמונות חשוב מאוד לבצע להם אופטימיזציה נכונה.

תמונות כבדות וגדולות יכולות להשפיע לרעה על מהירות האתר והאופטימיזציה שלו, במיוחד במובייל.

ללא ספק מערכת וורדפס היא מערכת ניהול התוכן הידידותית ביותר עבור מאמצי SEO, קידום אתר וורדפרס בגוגל לעמודים הראשונים הוא לא תמיד מלאכה קטנה, זה תלוי בעיקר בקושי וברמת התחרות על מילת המפתח.
אם אתם משתמשים בוורדפס עשיתם בחירה נכונה, כעת נשאר לעבוד לפי שיטות העבודה וההמלצות הנכונות, לבצע אופטימיזציה בהתאם ולהתקדם בתוצאות החיפוש של גוגל בדרך טבעית, סיסטמטית ובטוחה.

שאלות ותשובות

כמה עלה לקדם את וורדפס?

עלות הקידום תלויה בגורמים רבים אך לרוב המחירים יתחילו מסכום של 3,000 ש"ח לחודש על מנת שמקדם האתרים יוכל לבצע קידום משמעותי שיוביל לשינוי בעבור העסק והגדלת המכירות.
כמובן שישנם עסקים גדולים \ תחומים תחרותיים \ יעדים גבוהים שבהם העלות החודשית תעלה על מנת שיהיו לאיש SEO את הכלים והאמצעים להשגת התוצאות.

כמה זמן לוקח לקדם אתר

לרוב מדובר במספר חודשים עד שמתחילים לראות תוצאות, עלייה בדירוגים וקהל גדול יותר שמגיע לאחר חשיפה בתוצאות החיפוש של גוגל